Kompanzasyon ve Elektrik Taahhüt

Kompanzasyon: Elektrik sisteminde, elektrik motoru, bobin vb, mıknatıslanma etkisi ile elektrik enerjisini yine elektrik enerjisine ya da farklı bir enerjiye çeviren cihazların, bu mıknatıslanma etkisi ile faz akımını geri kaydırmasından (endüktif güç oluşturmasından) veya faz akımını ileri kaydırmasından (kapasitif güç oluşturmasından) dolayı, şebeke üzerinde yaratmış oldukları kapasitif reaktif gücü dengeleme ve fazın akımını olması gereken konuma geri çekme işlemine kompanzasyon denir.

Kumanda panoları: Motorları kontrol etmek için kullanılan kumanda devreleri ve kumanda panoları, istenilen şekilde yol verebilmek ve olabilecek arızaların tespiti için büyük önem taşır. Kumanda panoları tüm ünitelerin emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan bir ünitedir.

Fma Elektrik olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini çalışmalarının her aşamasına entegre ederek, istenen standartlarda kendini sürekli yenileyen, en doğru çözümü, en uygun fiyatla, dürüst-güvenilir ticaretten taviz vermeden müşterilerine sunmayı prensip edinmiş bir dekorasyon firmasıdır.