Güneş Enerjisi Sistemleri

Kurumlar için güneş enerjili sokak aydınlatma direği teknik şartnamesi baz alınarak ürünler üretilmekte ve test edilmektedir. Ayrıca piyasada ki en uygun güneş enerjili bahçe aydınlatma direkleri fiyatları ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Elektrik faturası, abonelik gerektirmez, bakım işçiliği gerektirmez, enerji tamamen ücretsiz ve çevrecidir; bu da enerjiden %100 tasarruf yapılmasını sağlamaktadır. Güneş enerjili park bahçe aydınlatma sistemleri en cazip fiyatlar ile profesyonel bir şekilde üretimi sağlanmaktadır. Fma Enerji, uzman kadrosu, tecrübeleri, kullanmış olduğu teknoloji ve profesyonel işçiliği ile piyasada ki lider konumu korumaktadır. Güneş enerjili sistemler ile alakalı gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerinin enerji sarfiyatını en aza indirerek maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir.

Bilindiği üzere güneşe enerjisi en temiz yenilenebilir enerji kaynağıdır. Peki, güneş enerjisi nasıl üretilir? Güneş enerjisi, güneş panelleri sayesinde güneş enerji santrallerinde üretilmektedir. Güneş enerji santralleri (GES), güneş ışıklarından gelen enerji parçalarını elektrik enerjisine çeviren santrallerdir. GES’lerde kullanılan paneller oldukça büyüktür. Mantık olarak güneş enerjisi ile çalışan hesap makineleri ile benzerdir. Fakat güneş enerji santrallerinde büyük güneş pilleri kullanılmaktadır. Bu pillerin ana maddesi, galyum arsenittir ve kristal silisyumdur. Güneş panellerine gelen ışıklar, paneller sayesinde enerjiye dönüştürülerek büyük güneş pillerine veya akülere depo edilmektedir. Bunu yapan sistemlere ise Güneş Enerji Santrali (GES) denilmektedir. GES, güneş enerji santralinin kısaltılmış halidir.

Güneş enerji santralleri kurulum olarak maliyetli olsa da, kullanılacak malzemeye ve tesisin, büyüklüğüne, zemin özelliklerine ve coğrafi konumuna göre farklılık göstermektedir. Temiz, depolaması kolay ve sınırsız bir kaynak olduğundan dolayı günümüzde sıklıkla güneş enerji sistemlerini görmekteyiz.

Mevcut güneş enerji sistemlerinizin kurulum onarım ve bakım hizmetleri vermekteyiz.

Günümüzde güneş enerjisi birçok alanda kullanılmaktadır. Aydınlatma alanında da çokça kullanılan bir yöntemdir. Elektrik hattına uzak olan bölgelerde, beton kırmanın, toprak kazmanın zor olduğu bölgelerde bu gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaksızın direğe bağlanacak olan solar enerji paneli sayesinde direk ihtiyacı olan enerjiyi depolayarak, herhangi bir enerji akımına gerek duymadan enerjiyi kendisi temin etmektedir. Güneş enerjili elektrik direkleri adıyla da anılan solar direk aydınlatma sistemleri ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle solar cadde aydınlatma sistemlerinde ve LED aydınlatma direği tercih edilerek ekonomik açıdan büyük katkı sağlamaktadır.

Güneş Enerjisi ile Sıcak Su Temini Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi. Çiftlik evinize elektrik. Elektrikli tel çit. Bağ eviniz için elektrik üretimi gibi işlerde kullanılabilir.

Muhtelif markalardaki inverterlerin bakım ve onarımı profosyonel ekiplerimizce yapılmaktadır.